Aktualności - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktualności

Przepiękne! Tak jednym słowem można określić bombki, które powstawały dzisiaj w starostwie, podczas warsztatów dla dzieci z rodzin zastępczych, Naszej Chaty i seniorów z Dziennego Domu Senior+.  

Musimy się pochwalić, że te fantastyczne arcydzieła wkrótce zawisną na choince w starostwie. Będą się idealnie komponowały z prezentami dla… ale, ale, jeszcze nie czas - o tym opowiemy za parę dni. 

Więcej zdjeć z warsztatów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Już wkrótce w budynku przy ulicy Lwowskiej 7 (w którym mieści się również siedziba Dziennego Domu Pobytu „Zielona Przystań”) powstanie Przychodnia Lekarza Rodzinnego, prowadzona przez słubicki szpital. To dzięki porozumieniu powiatu słubickiego z gminą Cybinka, która przekaże na ten cel 150 tysięcy złotych. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj w słubickiej lecznicy starosta Leszek Bajon i burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk.

Jeśli andrzejki, to, wiadomo: magiczny klimat i świetna zabawa! Doskonale zdają sobie z tego sprawę seniorzy z Dziennego Domu "Zielona Przystań" w Cybince, którzy w wigilię imienin Andrzeja urządzili huczną imprezę. Ażeby było jeszcze weselej, zaproszono także mieszkańców Dziennego Domu Senior+ w Słubicach. Były wróżby, iście niesamowita atmosfera oraz, rzecz jasna, tańce przy nieśmiertelnych przebojach.

Andrzejki obchodzono także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie uczniowie poznawali zwyczaje i obrzędy związane z tym dniem. Również tutaj nie mogło zabraknąć wróżb i świetnej zabawy. Brawo!

Czy można porozmawiać o poważnym biznesie i niemałych pieniądzach w swobodnej atmosferze? Okazuje się, że jak najbardziej!

Już po raz trzeci marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, starosta Leszek Bajon oraz Irena Billewicz z Aneri Business Club zaprosili przedstawicieli różnorodnych przedsiębiorstw z powiatu słubickiego (i nie tylko) na spotkanie networkingowe, w formie śniadania biznesowego, które odbyło się dziś w starostwie.

Pełna treść ogłoszenia wraz z formularzam oferty znajduje się w załącznikach poniżej:

pdf11522_Ogl_o_dzierzawie_kiosku-27.11.pdf235.22 KB

docx11523_Formularz_oferty-27.11.docx18.77 KB

Jesteś seniorem, opiekunem osoby starszej lub mieszkasz w jej sąsiedztwie? Zapoznaj się z ofertą. Zgłoszenia są przyjmowane do 11 grudnia, a szczegóły na plakacie.

W związku z remontem drogi z Cybinki do Kłopotu, wykonawca informuje o czasowym zamknięciu jednego z odcinków (w dniach 28 listopada - 1 grudnia), jednocześnie proponując ukazany na poniższej grafice objazd.

We wtorek (28 listopada) o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach przy ul. Piłsudskiego 19, odbędzie się LVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. W załączniku poniżej proponowany porządek obrad:

pdfZAWIADOMIENIE-o-sesji-28.11.pdf47.22 KB

Powiat Słubicki informuje, IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o oblodzeniu. Od godz. 18:00 dnia 25.11.2023 do godz. 10:00 dnia 26.11.2023 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna do około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

pdfOstrzeenie-meteorologiczne-nr-131-z-dnia-25.11.2023-r.-godz.-12.06--oblodzenie--1-stopie.pdf268.7 KB