Nachrichten - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Nachrichten

There is no translation available.

Powszechnie wiadomo, że anioły mieszkają w niebie. Ale raz do roku jest taki czas, kiedy sfruwają do Górzycy. To po to, by wziąć udział w swoim festiwalu, którego kolejna edycja właśnie się rozpoczęła, a nad którą honorowy patronat objął m.in. starosta Leszek Bajon.

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 1 stopnia – oblodzenie. Od godz. 20:00 dnia 05.12.2021 do godz. 09:00 dnia 06.12.2021 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do - 1°C, temperatura minimalna przy gruncie do około -5°C. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

pdfOstrzeenie-meteorologiczne-zbiorczo-nr-121-z-godz.-11.44-dnia-05.12.2021-r.-oblodzenie.pdf140.72 KB

There is no translation available.

There is no translation available.

Pod znakiem piosenki upłynął tegoroczny, ósmy już Dzień Osób Niepełnosprawnych w Rzepinie, zorganizowany przez niezawodne stowarzyszenie „Słoneczko”. – Jestem pod wrażeniem każdego z występów. Podziękowania należą się także opiekunom – mówił starosta Leszek Bajon, który odebrał od szefowej „Słoneczka” Elżbiety Pych podziękowania za wsparcie osób niepełnosprawnych.

There is no translation available.

Na pewno jesteście ciekawi, na jakim etapie jest budowa sali gimnastycznej przy słubickim Zespole Szkół Licealnych. Dziś zajrzeliśmy tam z aparatem. I jak wam się podoba? Mimo, że budowa sali wciąż trwa, to już teraz obiekt, zarówno w środku jak i na zewnątrz, coraz bardziej nabiera kształtów.

There is no translation available.

Powiat Słubicki informuje: IMGW-PIB wydał ostrzeżenie 1 stopnia – silny wiatr. Od godz. 22:00 dnia 01.12.2021 do godz. 08:00 dnia 02.12.2021 r. prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w powiatach północnych. Dotyczy wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

pdfOstrzeenie-meteorologiczne-zbiorczo-nr-120-z-godz.-11.59-dnia-01.12.2021-r.-silny-wiatr.pdf141.34 KB

There is no translation available.

Wygląda na to, że dobra passa szpitala w Słubicach trwa w najlepsze. Budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego idzie zgodnie z planem, lecznica co rusz wzbogaca się o różne, kupowane za środki z wielu źródeł urządzenia, a wkrótce rozpocznie się długo wyczekiwana termomodernizacja szpitala. Stanie się to możliwe dzięki kolejnemu unijnemu dofinansowaniu, które udało się pozyskać dzięki dobrej współpracy na linii powiat słubicki – Urząd Marszałkowski.

There is no translation available.

Szanowni państwo, drodzy mieszkańcy!

Decyzją wojewody lubuskiego z 26 listopada Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach od 30 listopada do odwołania będzie pełnił rolę szpitala II poziomu zabezpieczenia COVID-19. Zaznaczmy, że zarząd lecznicy, zgodnie z przysługującym mu prawem, zamierza odwołać się od ww. decyzji. Trzeba jednak przypomnieć, że złożone poprzednim razem odwołanie okazało się bezskuteczne.

There is no translation available.

We wtorek (30 listopada) o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słubicach przy ul. Piłsudskiego 19, odbędzie się XXXIV nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. W załączniku poniżej proponowany porządek obrad:

pdfZawiadomienie-o-sesji-30.11.pdf63.32 KB