Co młodzi wiedzą o polskiej konstytucji? - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak zaprasza do udziału w konkursie # konstytucja w ramach kampanii Młodzi On-Life.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, ze

szczególnym uwzględnieniem zasad funkcjonowania:

- organów władzy w demokracji parlamentarnej,

- współczesnych systemów politycznych,

- prawa konstytucyjnego.

Konkurs przyczynia się do rozwoju świadomości i aktywnej postawy obywatelskiej młodych Lubuszan.

Adresatami  konkursu   są    uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: liceów ogólnokształcących i techników oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych: szkół branżowych pierwszego stopnia z terenu województwa lubuskiego w wieku od 16 roku życia, realizujący naukę w systemie dziennym. Uczniowie tworzą 
3-osobową drużynę, która zespołowo wykonuje pracę konkursową. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie maksymalnie 3-minutowego filmu i przesłanie/dostarczenie na adres organizatora konkursu – Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Tematy filmów konkursowych znajdą Państwo w regulaminie konkursu.

Do 26 stycznia 2018 rorganizator Konkursu czeka na zgłoszenia 3 - osobowych drużyn ze szkół do wzięcia udziału w konkursie.

Zgłoszenia chętnych drużyn przyjmowane na adres mailowy gorzow(malpa)lubuskie.pl.

W zgłoszeniu należy zamieścić dane uczniów: imiona i nazwiska, klasa, a także dane opiekuna grupy: imię, nazwisko, e-mail, telefon.

W załącznikach poniżej list marszałka województwa Elżbiety Anny Polak oraz regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym. 

pdfList_marszalek_Elzbiety_Anny_Polak.pdf214.91 KB

docxRegulamin_konkursu.docx28.84 KB

docZalacznik_nr_1_do_Regulaminu_Konkursu.doc60 KB

Udostępnij