P.o. lubuskiego kuratora oświaty z wizytą u starosty - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Kiedy dwa tygodnie temu starosta Leszek Bajon spotkał się w Gorzowie Wlkp. z p.o. lubuskiego kuratora oświaty, zaprosił go do Słubic. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać - dziś Mariusz Biniewski złożył staroście wizytę.

Na spotkaniu nie zabrakło dyrektorki Zespołu Szkół Licealnych Marzeny Guźniczak i jej zastępczyni Jolanty Góry. Rozmawiano o sprawach powiatowej oświaty, a zwłaszcza o projekcie, dzięki któremu polscy uczniowie kształcą się w gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą.

- Rozważaliśmy także możliwości dotyczące realizacji kolejnych transgranicznych projektów edukacyjnych. Poruszyliśmy też temat kierunków rozwoju klas wojskowych - mówi starosta, który podkreśla, że kurator jest otwarty na pełną współpracę w zakresie bieżących kwestii związanych z powiatowym szkolnictwem.

Udostępnij