Współpraca naszej młodzieży z Teslą coraz bliżej! - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jak wygląda kształcenie zawodowe po obu stronach Odry, ze szczególnym uwzględnieniem Euroregionu „Pro Europa Viadrina”? Przekonali się o tym uczestnicy konferencji, którą w piątek i sobotę zorganizowali nasi sąsiedzi w Grünheide, Woltersdorfie oraz Fürstenwalde. Wzięli w niej udział: starosta Leszek Bajon oraz dyrektorka Centrum Kształcenia i Zawodowego i Ustawicznego Małgorzata Kościńska, nie zabrakło także m.in. prezydenta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego i jego zastępczyni Małgorzaty Domagały.

Przywitanie przez wicestarostę powiatu Odra-Szprewa Gundulę Teltewskaję i szefów Euroregionu (organizatora), wymiana doświadczeń samorządów w kontekście potencjałów i szans współpracy transgranicznej, a także zwiedzanie gigantycznej fabryki Tesli – to główne punkty spotkania. A podczas wizyty w Szkole Europejskiej w Fürstenwalde była okazja, by porozmawiać na temat dalszych polsko-niemieckich działań na polu kształcenia zawodowego. Jakich konkretnie?

- Chcemy doprowadzić do ścisłej współpracy naszej młodzieży z CKZiU z fabryką Tesli. Rozmowy były obiecujące. Jestem dobrej myśli, wszystko przed nami - zapowiada starosta. Trzymamy zatem kciuki!

I na koniec ciekawostka: na terenie Tesli wypatrzyliśmy naszą… Żabkę! A konkretnie Żabkę Nano (póki co, obecną tylko w większych polskich miastach), czyli bezobsługowy, całodobowy i automatyczny sklep, ulokowany na zapleczu fabryki. Dzięki temu jej pracownicy mogą w trakcie przerwy szybko kupić sobie coś do jedzenia lub picia. Prawda, że pomysłowe?

308071245 430204249101098 6721878465772029960 n

Udostępnij