Współpraca naszej młodzieży z Teslą coraz bliżej! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Jak wygląda kształcenie zawodowe po obu stronach Odry, ze szczególnym uwzględnieniem Euroregionu „Pro Europa Viadrina”? Przekonali się o tym uczestnicy konferencji, którą w piątek i sobotę zorganizowali nasi sąsiedzi w Grünheide, Woltersdorfie oraz Fürstenwalde. Wzięli w niej udział: starosta Leszek Bajon oraz dyrektorka Centrum Kształcenia i Zawodowego i Ustawicznego Małgorzata Kościńska, nie zabrakło także m.in. prezydenta Gorzowa Wlkp. Jacka Wójcickiego i jego zastępczyni Małgorzaty Domagały.

Przywitanie przez wicestarostę powiatu Odra-Szprewa Gundulę Teltewskaję i szefów Euroregionu (organizatora), wymiana doświadczeń samorządów w kontekście potencjałów i szans współpracy transgranicznej, a także zwiedzanie gigantycznej fabryki Tesli – to główne punkty spotkania. A podczas wizyty w Szkole Europejskiej w Fürstenwalde była okazja, by porozmawiać na temat dalszych polsko-niemieckich działań na polu kształcenia zawodowego. Jakich konkretnie?

- Chcemy doprowadzić do ścisłej współpracy naszej młodzieży z CKZiU z fabryką Tesli. Rozmowy były obiecujące. Jestem dobrej myśli, wszystko przed nami - zapowiada starosta. Trzymamy zatem kciuki!

I na koniec ciekawostka: na terenie Tesli wypatrzyliśmy naszą… Żabkę! A konkretnie Żabkę Nano (póki co, obecną tylko w większych polskich miastach), czyli bezobsługowy, całodobowy i automatyczny sklep, ulokowany na zapleczu fabryki. Dzięki temu jej pracownicy mogą w trakcie przerwy szybko kupić sobie coś do jedzenia lub picia. Prawda, że pomysłowe?

308071245 430204249101098 6721878465772029960 n

Share