Projects completed - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.

Projekty zrealizowane

There is no translation available.

Frankfurt nad Odrą realizuje wraz z miastami partnerskimi już drugi europejski projekt sieciowy w ramach programu dla obywateli, w którym w roli partnera uczestniczy również Powiat Słubicki.

There is no translation available.

Projekt, którego beneficjentem wiodącym jest Inicjatywa Pracy Letschin, jest współrealizowany przez partnerów niemieckich, tj.  Powiat Marchijsko-Odrzański, Powiat Odra-Szprewa, Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą, Stowarzyszenie Turystyczne Pojezierze Odra-Szprewa, a także przez partnerów polskich, tj. Powiat Sulęciński oraz Powiat Słubicki.

There is no translation available.

Powiat Słubicki jest partnerem w projekcie pn. "Modelowe taNGO", który jest realizowany przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum z siedzibą w Słubicach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 5.4. Rozwój Potencjału Trzeciego Sektora.

There is no translation available.

Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 2014-2020 

Wsparciem objęte są cztery placówki kształcenia zawodowego znajdujące się w Powiecie Słubickim:

There is no translation available.

Projekt nr 1

Powiat Słubicki realizuje projekt pn.: „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w Powiecie Słubickim” finansowany w ramach Programu PL13 Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa – termin realizacji od kwietnia 2015 r. do końca czerwca 2016 r. 

There is no translation available.

Powiat Słubicki, Starostwo Powiatowe w Słubicach zrealizował w okresie od 1 czerwca do 31 paĹşdziernika 2012 r.  projekt pn. "Transgraniczne wędkowanie w Powiecie Słubickim. Integracja, Ekologia, Sport i Edukacja".

Partnerem projektu był Landesanglerverband Brandenburg e.V. (Krajowy Związek Wędkarski Brandenburgii- stowarzyszenie zarejestronwane) a współorganizatorem Koło PZW nr 2 w Słubicach.

There is no translation available.

Celem projektu było utworzenie wspólnej, sepcjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego w celu poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Słubickiego, a także mieszkańców powiatów  z Niemiec położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miasta na prawach powiatu Frankfurt nad Odrą, tj. Powiatu Odra-Szprewa i Powiatu Marchijsko-Odrzańskiego.  W ramach projektu grupa strażaków z Powiatu Słubickiego oraz z powiatów partnerskich z Niemiec wzieła udział w szkoleniach specjalistycznych, w ramach których strażacy zapoznali się ze sprzętem oraz procedurami i technikami ratowniczymi, które wykorzystywane są w ratownictwie wysokościowym. Poprzez udział w szkoleniach  strażacy nabyli umiejętności i uprawnienia niezbędne do wykonywania czynności ratowniczych na wysokościach.

There is no translation available.

Projekt, którego beneficjentem wiodącym jest Inicjatywa Pracy Letschin, został współrealizowany przez partnerów niemieckich, tj.  Powiat Marchijsko-Odrzański, Powiat Odra-Szprewa, Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą, Stowarzyszenie Turystyczne Pojezierze Odra-Szprewa, a także przez partnerów polskich, tj. Powiat Sulęciński oraz Powiat Słubicki.

There is no translation available.

Beneficjent: Powiat Słubicki

Całkowita wartość projektu: 2,6 mln zł

Kwota dofinansowania ze środków LRPO: 2,21 mln zł

There is no translation available.

Powiat Słubicki wraz z partnerem wiodącym tj. miastem Frankfurt nad Odrą w roku 2015 zrealizował w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, projekt pn. „System wspólnych transgranicznych działań na rzecz ochrony przeciwpowodziowej” 

W ramach ww. projektu zakupiono przez Powiat Słubicki m.in.: samochód rozpoznawczo-operacyjny, samochód rozpoznania i dowodzenia, dwie przyczepy ze sprzętem pompowym i pozostałym wyposażeniem specjalistycznym, przyczepę z mobilnymi zaporami przeciwpowodziowymi oraz trap ratowniczy. W części końcowej projektu odbyły się dwa ćwiczenia polsko-niemieckich jednostek pożarniczych po obu stronach Odry z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Jedną z atrakcji podsumowujących realizację projektu była organizacja „Pikniku Powódź”, gdzie mieszkańcom zaprezentowano polskie i niemieckie samochody i sprzęt pożarniczy, jak również odbyły się praktyczne pokazy związane z ochroną przeciwpowodziową oraz szereg prelekcji i promocji dotyczących omawianej tematyki.

Całkowita wartość dofinansowania (Powiat Słubicki): 180 133,59 Euro 

Środki z EFRR: 153.113,55 Euro

Wkład własny Powiatu Słubickiego: 27.020,04 Euro

d0efd630b9