Projekty zrealizowane - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Projekty zrealizowane

Frankfurt nad Odrą realizuje wraz z miastami partnerskimi już drugi europejski projekt sieciowy w ramach programu dla obywateli, w którym w roli partnera uczestniczy również Powiat Słubicki.

Projekt, którego beneficjentem wiodącym jest Inicjatywa Pracy Letschin, jest współrealizowany przez partnerów niemieckich, tj.  Powiat Marchijsko-Odrzański, Powiat Odra-Szprewa, Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą, Stowarzyszenie Turystyczne Pojezierze Odra-Szprewa, a także przez partnerów polskich, tj. Powiat Sulęciński oraz Powiat Słubicki.

Powiat Słubicki jest partnerem w projekcie pn. "Modelowe taNGO", który jest realizowany przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum z siedzibą w Słubicach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 5.4. Rozwój Potencjału Trzeciego Sektora.

Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 2014-2020 

Wsparciem objęte są cztery placówki kształcenia zawodowego znajdujące się w Powiecie Słubickim:

Projekt nr 1

Powiat Słubicki realizuje projekt pn.: „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w Powiecie Słubickim” finansowany w ramach Programu PL13 Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa – termin realizacji od kwietnia 2015 r. do końca czerwca 2016 r. 

Powiat Słubicki, Starostwo Powiatowe w Słubicach zrealizował w okresie od 1 czerwca do 31 paĹşdziernika 2012 r.  projekt pn. "Transgraniczne wędkowanie w Powiecie Słubickim. Integracja, Ekologia, Sport i Edukacja".

Partnerem projektu był Landesanglerverband Brandenburg e.V. (Krajowy Związek Wędkarski Brandenburgii- stowarzyszenie zarejestronwane) a współorganizatorem Koło PZW nr 2 w Słubicach.

Celem projektu było utworzenie wspólnej, sepcjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego w celu poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Słubickiego, a także mieszkańców powiatów  z Niemiec położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miasta na prawach powiatu Frankfurt nad Odrą, tj. Powiatu Odra-Szprewa i Powiatu Marchijsko-Odrzańskiego.  W ramach projektu grupa strażaków z Powiatu Słubickiego oraz z powiatów partnerskich z Niemiec wzieła udział w szkoleniach specjalistycznych, w ramach których strażacy zapoznali się ze sprzętem oraz procedurami i technikami ratowniczymi, które wykorzystywane są w ratownictwie wysokościowym. Poprzez udział w szkoleniach  strażacy nabyli umiejętności i uprawnienia niezbędne do wykonywania czynności ratowniczych na wysokościach.

Projekt, którego beneficjentem wiodącym jest Inicjatywa Pracy Letschin, został współrealizowany przez partnerów niemieckich, tj.  Powiat Marchijsko-Odrzański, Powiat Odra-Szprewa, Powiat Grodzki Frankfurt nad Odrą, Stowarzyszenie Turystyczne Pojezierze Odra-Szprewa, a także przez partnerów polskich, tj. Powiat Sulęciński oraz Powiat Słubicki.

Beneficjent: Powiat Słubicki

Całkowita wartość projektu: 2,6 mln zł

Kwota dofinansowania ze środków LRPO: 2,21 mln zł

Powiat Słubicki wraz z partnerem wiodącym tj. miastem Frankfurt nad Odrą w roku 2015 zrealizował w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, projekt pn. „System wspólnych transgranicznych działań na rzecz ochrony przeciwpowodziowej” 

W ramach ww. projektu zakupiono przez Powiat Słubicki m.in.: samochód rozpoznawczo-operacyjny, samochód rozpoznania i dowodzenia, dwie przyczepy ze sprzętem pompowym i pozostałym wyposażeniem specjalistycznym, przyczepę z mobilnymi zaporami przeciwpowodziowymi oraz trap ratowniczy. W części końcowej projektu odbyły się dwa ćwiczenia polsko-niemieckich jednostek pożarniczych po obu stronach Odry z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Jedną z atrakcji podsumowujących realizację projektu była organizacja „Pikniku Powódź”, gdzie mieszkańcom zaprezentowano polskie i niemieckie samochody i sprzęt pożarniczy, jak również odbyły się praktyczne pokazy związane z ochroną przeciwpowodziową oraz szereg prelekcji i promocji dotyczących omawianej tematyki.

Całkowita wartość dofinansowania (Powiat Słubicki): 180 133,59 Euro 

Środki z EFRR: 153.113,55 Euro

Wkład własny Powiatu Słubickiego: 27.020,04 Euro

d0efd630b9