Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia - Powiat Słubicki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał dnia 26.07.2021 r. Komunikat nr 17 w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Słubicach zaopatrującego miejscowości: Słubice, Kunowice, Nowy Lubusz, Kolonia Nowy Lubusz, Pławidła.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach, na podstawie powiadomienia o przekroczeniu w sprawozdaniach z badań próbki wody pobranej z ww. indywidualnego ujęcia wody informuje, iż jakość wody uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., po. 2294) pod względem bakteriologicznym.

W związku z powyższym woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw, owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu. Woda nieprzegotowana może być wykorzystywana do celów sanitarnych (WC).

pdfkomunikat-nr-17---warunkowa-przydatno-wody-do-spoycia---Subice.pdf502.06 KB