900-lecie diecezji lubuskiej uczczono w Ośnie Lubuskim - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Niesamowite muzyczne doznania połączone z podniosłą atmosferą - tak pokrótce można opisać sobotni koncert, który odbył się w kościele pw. Świętego Jakuba w Ośnie Lubuskim. Okazja była iście wyjątkowa - to 900-lecie utworzenia diecezji lubuskiej.

 

Przed ołtarzem pojawili się znani muzycy i kompozytorzy: Hubert Kowalski, Leopold Twardowski i Jakub Tomalak. Towarzyszyli im członkowie ICON Orkiestra oraz blisko 80-osobowy chór, w skład którego weszli mieszkańcy, m.in. z Ośna Lubuskiego, Rzepina, Słońska, Słubic czy Sulęcina.

Wydarzenie objął patronatem i dofinansował starosta Leszek Bajon, patronem był także bp Tadeusz Lityński. Wśród widzów nie zabrakło: burmistrza Ośna Lubuskiego Stanisława Kozłowskiego, członka zarządu powiatu Macieja Błońskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Hajkowicza oraz radnego Krzysztofa Bohuszki.

Udostępnij