Budżet powiatu na 2024 rok uchwalony! - Powiat Słubicki

104.132.283,03 złotych dochodów i 102.754.579,03 złotych wydatków - podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu radni uchwalili budżet powiatu słubickiego na przyszły rok.

- Szczególne podziękowania należą się pani skarbnik Grażynie Neumann, która, wraz ze swoimi pracownikami, wzorowo sporządziła plan budżetu - mówił starosta Leszek Bajon, dziękując także Bogumile Wesołowskiej, szefowej Centrum Usług Wspólnych Powiatu Słubickiego.

Starosta podkreślił również, że przyszłoroczny budżet jest niemal o 100 procent większy niż sześć lat temu.

Do gratulacji przyłączyli się m.in.: przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza i wicestarosta Robert Włodek.

Różnica między dochodami a wydatkami stanowi planowaną nadwyżkę budżetu w kwocie 1.377.704,00 złotych, która zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w tejże kwocie, zaś rezerwa ogólna przyszłorocznego budżetu to 104.000,00 złotych.