Powiat słubicki z prestiżowym wyróżnieniem - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

To dopiero wiadomość! Powiat słubicki, jako jedyny samorząd w Lubuskiem oraz jeden z zaledwie czterech powiatów w Polsce, został uhonorowany w Krakowie prestiżową nagrodą „Samorząd promujący zdrowie”!

- To tylko dowód, że skoro nasze prozdrowotne działania na rzecz mieszkańców powiatu zostają zauważone na arenie ogólnopolskiej, to warto robić to dalej. Obiecałem, że nasz szpital stanie się placówką na miarę XXI wieku. I, jak widać, wszystko ku temu zmierza – mówił podczas uroczystej gali w Krakowie starosta Leszek Bajon, odbierając statuetkę, wraz z certyfikatem. Staroście, jako właścicielowi słubickiego szpitala, przyznano także Laur Nowoczesności.

Kilka słów o konkursie „Samorząd Promujący Zdrowie”: nagradzane są w nim województwa, miasta, gminy lub powiaty, w których podejmowane są nietuzinkowe, oryginalne i skuteczne działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia, ekologii, turystyki i promocji aktywności fizycznej. Chodzi o przedsięwzięcia i działania samorządowe ukierunkowane na zdrowie, środowisko naturalne, sport, rekreacje itp.

Jak widać, kapituła uznała, że działania powiatu słubickiego w powyższych kwestiach prowadzone są wzorowo. Dziękujemy za to wyjątkowe wyróżnienie i docenienie!  - I, rzecz jasna, nie zamierzamy spoczywać na laurach - dodaje starosta.

Udostępnij