Stowarzyszenie "Pactum" stworzyło podręcznik dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin - Powiat Słubicki

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Stowarzyszenie Pactum z Dębna realizuje na terenie województwa lubuskiego projekt "Niepełnosprawni - Pełnoprawni", który polega na opracowaniu oraz dystrybucji podręcznika dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. 

W ramach przewodnika znajdziemy tam kwestie najbardziej istotne dotyczące praw osób niepełnosprawnych, ich sytuacji na rynku pracy, możliwości ubiegania się o określone świadczenia.

Podręcznik będzie dostępny w formie elektronicznej do pobrania na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, a także dystrybuowany do siedzib wszystkich powiatów oraz gmin województwa lubuskiego (w formie elektronicznej).

Poniżej wersja elektroniczna podręcznika:

pdflubuskie_przewodnik.pdf3.29 MB

Zadanie jest dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Lubuskiego.

We wszelkich sprawach dotyczących problemów prawnych osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z poważaniem,

Aleksandra Trusewicz

prezes zarządu Stowarzyszenia Pactum

Udostępnij