Niech do góry rosną mury! - Powiat Słubicki

Choć z nieba leje się żar, budowa sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku nie zwalnia ani na chwilę! Budynek doczekał się już wszystkich ścian, wkrótce nadejdzie czas na dach.

- Fakt, upał jest coraz większy, ale dajemy radę! - mówili nam uwijający się jak w ukropie robotnicy. Brawo!
Przypomnijmy: nowa sala gimnastyczna będzie miała wymiary: 18,5 x 40,4 oraz 10,7 m (wysokość). Zmieści się w niej 500 osób. Obiekt naszpikowany będzie nowoczesnymi rozwiązaniami. Znajdzie się tu szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecza wraz z szatniami.
- Będzie można pograć tu w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet uprawiać judo. A co najważniejsze, obiekt nie będzie służył wyłącznie uczniom Ogólniaka - mówi dyrektor szkoły Maria Jaworska.
- Korzystać będą z niego mogli uczniowie także innych słubickich szkół oraz wszyscy mieszkańcy. Budynek będzie pełnić też funkcję sali widowiskowej, gdzie będą mogły odbywać się np. koncerty - dodaje starosta Leszek Bajon.
Trzymamy kciuki za kolejne etapy prac!