System wspólnych transgranicznych działań na rzecz ochrony przeciwpowodziowej - Powiat Słubicki

Powiat Słubicki wraz z partnerem wiodącym tj. miastem Frankfurt nad Odrą w roku 2015 zrealizował w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013, projekt pn. „System wspólnych transgranicznych działań na rzecz ochrony przeciwpowodziowej”

W ramach ww. projektu zakupiono przez Powiat Słubicki m.in.: samochód rozpoznawczo-operacyjny, samochód rozpoznania i dowodzenia, dwie przyczepy ze sprzętem pompowym i pozostałym wyposażeniem specjalistycznym, przyczepę z mobilnymi zaporami przeciwpowodziowymi oraz trap ratowniczy. W części końcowej projektu odbyły się dwa ćwiczenia polsko-niemieckich jednostek pożarniczych po obu stronach Odry z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Jedną z atrakcji podsumowujących realizację projektu była organizacja „Pikniku Powódź”, gdzie mieszkańcom zaprezentowano polskie i niemieckie samochody i sprzęt pożarniczy, jak również odbyły się praktyczne pokazy związane z ochroną przeciwpowodziową oraz szereg prelekcji i promocji dotyczących omawianej tematyki.

Całkowita wartość dofinansowania (Powiat Słubicki): 180 133,59 Euro

Środki z EFRR: 153.113,55 Euro