Naukowcy o wspólnej Europie w obliczu kryzysów - Powiat Słubicki

- Kilkanaście lat temu ludzie nauki wskazali nam drogę do europejskiej integracji. Dziś muszą oni rozmawiać i szukać rozwiązań nie tylko wobec sytuacji za naszą wschodnią granicą, ale i kryzysu liberalnej demokracji - mówił dziś wicestarosta Robert Włodek w Collegium Polonicum, podczas otwarcia XXIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Europa XXI wieku”.

Jej tegoroczna edycja skupia się wokół naszego kontynentu, mierzącego się z obecnymi i przyszłymi kryzysami.

Konferencja „Europa XXI wieku” od lat cieszy się wysoką rangą. Toteż nic dziwnego, że prócz przedstawicieli rodzimych uczelni są także ludzie nauki z Hiszpanii, Węgier, Ukrainy, Kazachstanu czy Niemiec – w panelach, które zakończą się jutro po południu, bierze udział blisko dwustu uczestników.