Wysokie lokaty Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach - Powiat Słubicki

Minister Rodziny i Polityki Społecznej wyznaczył katalog podstawowych form aktywizacji zawodowej, finansowanych ze środków Funduszu Pracy, dla których w roku 2021 zostały określone wskaźniki efektywności zatrudnieniowej i kosztowej. Dokument obejmował:

- staże,

- szkolenia,

- prace interwencyjne,

- roboty publiczne,

- refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy,

- jednorazowe środki na dofinansowanie podejmowania działalności gospodarczej,

- bon na zasiedlenie.

Średnia wartość wskaźników osiągniętych za rok 2021 wśród wszystkich 340 powiatowych urzędów pracy kształtuje się następująco:

-średnia wartość wskaźnika efektywności zatrudnieniowej podstawowych form aktywizacji zawodowej uzyskana we wszystkich powiatowych urzędach pracy, wyniosła 84,51%. zaś Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach uzyskał 90 % (zajął 89. miejsce w kraju na 340 urzędów)

-średnia wartość wskaźnika efektywności kosztowej podstawowych form aktywizacji zawodowej uzyskana we wszystkich powiatowych urzędach pracy, wyniosła 16 677,64 zł, zaś Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach uzyskał wynik 13.409,50 zł (zajął 46. miejsce w kraju na 340 urzędów).