Za nami pierwszy w Polsce festiwal romskiej muzyki filmowej - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To był niezapomniany wieczór, prawdziwa uczta dla melomana, ale i wspaniała lekcja historii – nie krył zachwytu nad „Gypsy Music Festivalem” starosta Leszek Bajon, który objął go swoim patronatem i dofinansował.

Rzeczywiście, można śmiało stwierdzić, że organizatorzy, czyli Fundacja Sinti Art i RSO Harangos, przygotowując 28 października pierwszy w Polsce festiwal romskiej muzyki filmowej, stanęli na wysokości zadania - tuż po filmie traktującym o historii Romów, na scenie auli w Collegium Polonicum pojawiła się Orkiestra Symfoników Bydgoskich (pod batutą Marka Czekały), były utwory nawiązujące do zagłady Romów podczas II wojny światowej, oklaski zebrał także występ wnuka i prawnuka ocalałych z pogromu Sinti i Romów.

Partie solowe wykonali zaś Liliana Szubert i Sinto Valentin. Widzowie usłyszeli utwory z filmów: „Romska odyseja”, „Bandyta”, „I skrzypce przestały grać” czy „Drom”. Wisienką na torcie był występ gościa specjalnego, jednego z najlepszych wiolonczelistów na świecie Marcina Zdunika Cellista.

Dziękujemy za wspaniałe doznania!

 

396151559 660634359391418 1233824338120447268 n

Share