100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Oświadczenie w sprawie nowych insygniów powiatu słubickiego


Szanowni Państwo!

Cieszymy się, że nowe insygnia powiatu słubickiego wzbudzają tak liczne zainteresowanie, nawet, jeśli Państwa opinie nie zawsze są przychylne. Stworzenie nowego herbu powiatu, a także flagi, projektu sztandaru, itp. wiązało się nie tylko z faktem, iż dotychczasowe insygnia spotkały się z negatywną opinią Komisji Heraldycznej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (czyli mówiąc inaczej: funkcjonowały nielegalnie), ale także z koniecznością uporządkowania systemu identyfikacji wizualnej powiatu.

Składają się na nią wspomniane insygnia, lecz nie tylko: wkrótce, dzięki pieniądzom unijnym, pojawi się nowe logo powiatu, uruchomiona zostanie także zmodernizowana strona internetowa powiatu. Zmiany te zostaną wprowadzone w ramach realizowanego przez nas projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim” i kolorystycznie oraz wizualnie będą nawiązywać do zaprezentowanych Państwu insygniów. 
Wracając do herbu i flagi: zlecając ich wykonanie, musieliśmy mieć pewność, że będą one spełniać niezbędne oraz niezwykle wyśrubowane wymagania dotyczące samorządowych insygniów. Dlatego projekt nowego herbu i flagi wykonał światowy autorytet w dziedzinie heraldyki Alfred Znamierowski. Jego praca spotkała się z pozytywną opinią Komisji Heraldycznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz zdecydowanej większości powiatowych radnych. Pan Znamierowski dokładnie opisuje powody umieszczenia w herbie brandenburskiego orła, który zresztą widnieje także w herbach innych samorządów, na terenie kilku województw, związanych geograficznie, etnicznie oraz historycznie z ową symboliką. 
Nie ma mowy o "germanofilii" z jakiejkolwiek strony czy wręcz „germanizacji” powiatu, co pojawia się w niektórych komentarzach, które oczywiście chętnie czytamy i analizujemy. Jednak wpisy zawierające frazy typu „Polska dla Polaków” uważamy za niedopuszczalne, będą one usuwane z całą surowością.
Reasumując: decydując się na nowe insygnia - co jak podkreślaliśmy wcześniej, było nieuniknione – nie posiadaliśmy narzędzi, by w jakikolwiek sposób wpływać na wygląd herbu, flagi, etc. Pozostało nam zdać się na wysokiej jakości specjalistów w dziedzinie heraldyki i weksylologii, którzy spełnią nałożone przez Komisję Heraldyczną oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wymagania. Pozytywne oceny ww. instytucji pozwalają nam sądzić, że praca Alfreda Znamierowskiego oraz Instytutu Heraldyczno-Weksylologicznego została wykonana starannie, z zachowaniem norm, zasad i przepisów stosowanych przy tworzeniu samorządowych insygniów.

GALERIA


03.01.2018 10:20 wiek: 19 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
2832214