Starosta zaprosił powiatowe stowarzyszenia i organizacje na noworoczne spotkanie - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- To świetnie, że pomyślano o takim spotkaniu. Dzięki temu wszyscy mogliśmy się zobaczyć, wymienić doświadczenia, podsumować miniony rok, a także porozmawiać ze starostą o planach na nowy - mówili nam przedstawiciele stowarzyszeń

i organizacji, działających na terenie naszego powiatu, którzy wzięli wczoraj udział w noworocznym spotkaniu z zarządem powiatu oraz przewodniczącym Rady Powiatu, w jednej ze słubickich restauracji. Wśród gości nie zabrakło również m.in. wicestarosty Leopolda Owsiaka, wojewódzkiej radnej Grażyny Dereń, a także dyrektorów szkół, pracowników Starostwa Powiatowego oraz szefów i przedstawicieli jednostek powiatowych. 
Starosta Marcin Jabłoński przypomniał, że już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs dla organizacji pozarządowych z naszego powiatu na realizację zadań publicznych i zachęcił do składania ofert. Starosta opowiedział także m.in. o rychłym powołaniu Powiatowej Rady Seniorów oraz uruchomieniu w Słubicach Dziennego Domu Opieki dla Seniorów. 
Ideę wspólnych spotkań stowarzyszeń i organizacji z całego powiatu docenił także przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, który podkreślał wagę integracji i wzajemnego poznania się, co, według niego, może zaowocować wspólnymi działaniami. Mogliby skorzystać na nich wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy w luźnej atmosferze, świąteczny poczęstunek, a także prezentację projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach". Przedstawiono także zalety dwóch nowoczesnych aplikacji dla mieszkańców (dotyczącej powiadamiania o zagrożeniach oraz mobilnego przewodnika po powiecie). Z kolei o prężnej działalności Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum opowiedziała jej prezes Magdalena Tokarska. Nie obyło się bez upominków - każdy z gości otrzymał od starosty powiatowy kalendarz.

Więcej zdjęć z uroczystości na naszym profilu na Facebook'u. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udostępnij