Mapy i kompasy idą do lamusa: Rusza e-Przewodnik po powiecie! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Niedawno pisaliśmy o nowoczesnym i - uwaga - bezpłatnym systemie powiadamiania i ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami - aplikacji SIMS, wdrożonej w ramach realizowanego projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim”. Teraz czas na kolejną aplikację, która będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzających nasz powiat.

Przypomnijmy: aplikacja SIMS, o której pisaliśmy już kilka razy, to najkrócej mówiąc teleinformatyczny system do komunikacji masowej, wykorzystywany przez administrację samorządową i służby mundurowe do błyskawicznego przekazywania informacji mieszkańcom na telefony komórkowe.

Ciekawe miejsca, szlaki, instytucje…

Kolejną mobilną usługą w ramach e-projektu jest tak zwany e-Przewodnik, czyli mobilny przewodnik po powiecie słubickim. To przydatna aplikacja na urządzenia mobilne dla mieszkańców powiatu słubickiego oraz turystów pragnących poszerzyć wiedzę na temat tej właśnie części Lubuskiego. 
- Papierowe mapy, kompasy… wszystko to będzie można odłożyć na półkę – mówi starosta Marcin Jabłoński. I dodaje: - w aplikacji mieszkańcy oraz turyści odwiedzający nasz powiat znajdą informacje o ciekawych miejscach, szlakach, instytucjach czy miejscach kultu i pamięci. Wszystko to opatrzone będzie dokładną lokalizacją oraz podane w trzech językach – również w formie dźwiękowej.
Mobilny e-Przewodnik umożliwia pobieranie informacji językach: polskim, angielskim i niemieckim. Jego czytelny interfejs pozwala zgłębić wiadomości na temat znajdujących się w okolicy atrakcji turystycznych, zabytków oraz samego powiatu. 
Ta ciekawie zaprojektowana aplikacja pozwoli lepiej zaplanować dzień w powiecie słubickim. Sprawdzimy w niej, gdzie miło spędzić czas, gdzie udać się na spacer i jakie atrakcje czekają nas w danej okolicy. Wykaz najciekawszych zabytków i miejsc pozwoli zaplanować podróż i aktywnie spędzić np. rodzinny weekend.

Aktualności z powiatu 
i zapowiedzi wydarzeń

Ważne jest również to, że za pomocą znajdującej się w aplikacji mapy poznamy lokalizację i adresy najważniejszych powiatowych instytucji, a dotarcie do nich ułatwi nam nawigacja. A wkrótce, gdy znajdziemy się przy danym obiekcie, znajdziemy przy nim tabliczkę z kodem QR – wystarczy go zeskanować, by przejść do audioprzewodnika.
Aplikacja zapewnia również dostęp do nowych informacji istotnych dla regionu. W zakładce „Aktualności” dostępne będą bieżące informacje z powiatu, zaś w „Wydarzeniach” – zapowiedzi najbliższych imprez, przedsięwzięć, itp., opatrzone kalendarzem.
Ponadto odnajdziemy tu sekcję turystyczną, w której zaznaczone są najciekawsze szlaki w powiecie, atrakcje przyrodnicze, miejsca pamięci oraz miejsca historyczno-edukacyjne, jak np. Muzeum Bociana Białego, most w Kłopocie czy Mury Obronne w Ośnie Lubuskim. Nie koniec na tym! Możemy bowiem wysłuchać lektora, który przeczyta dla nas informacje dotyczące konkretnej atrakcji turystycznej. 
Aplikacja jest czytelna, przejrzysta i posiada estetyczną szatę graficzną. 
Program będzie na bieżąco aktualizowany, będą dodawane kolejne miejsca, atrakcje czy szlaki. Wy też wypróbujcie e-Przewodnik na swoich smartfonach!

Udostępnij