Starosta z wizytą u p.o. lubuskiego kuratora oświaty - Powiat Słubicki

O sprawach powiatowej oświaty rozmawiał dziś starosta Leszek Bajon z p.o. lubuskiego kuratora oświaty Mariuszem Biniewskim i dyrektorem generalnym Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Radosławem Wróblewskim.

Poruszono zwłaszcza temat projektu, dzięki któremu polscy uczniowie kształcą się w gimnazjum im. Karla Liebknechta we Frankfurcie nad Odrą. I, co ważne, prawdopodobnie będą mogli robić to nadal, na co szczególnie liczy zarówno starosta, jak i M. Biniewski. Kurator zapewnił o wszelkiej pomocy w zakresie utrzymania projektu, jak i bieżących kwestii związanych z powiatową edukacją.

- To było bardzo merytoryczne spotkanie. Mam nadzieję, że do kolejnego dojdzie w powiecie słubickim - mówił starosta.