Po raz dziewiętnasty Betlejemskie Światło Pokoju zaświeciło w Słubicach - Powiat Słubicki

Ogień z Betlejem trafił dzisiaj do starostwa. Płomień odebrali: starosta Leszek Bajon i przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, tuż przed dzisiejszą sesją Rady Powiatu.

W ramach akcji słubiccy harcerze, jak co roku, przekazują symboliczne lampiony mieszkańcom Słubic i Frankfurtu. Światełko pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem, w której płonie wieczny ogień. - W tym roku hasło akcji jest krótkie, ale jakże wymowne: „Czyńmy pokój" - mówił hm. Tadeusz Strażewicz ze słubickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, wręczając światełko władzom powiatu.

Przypomnijmy: tę szczególną akcję zapoczątkowano w 1986 roku w Austrii. Pięć lat później Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski, a począwszy od 2005 roku pokojowy płomyk grzeje także w Słubicach.

Nie był to jedyny przedświąteczny akcent podczas dzisiejszej sesji – gwiazdkowe życzenia złożył radnym ks. Marek Żuchowski z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach. Dziękujemy!