Słubicki szpital z nową karetką - Powiat Słubicki

Pamiętacie, gdy w sierpniu pisaliśmy o nowej karetce, którą wkrótce miał dostać nasz szpital? Starosta Leszek Bajon dotrzymał słowa: dzisiaj, doskonale wyposażony ambulans, przyjechał do Słubic.

Przypomnijmy: decyzją ministra zdrowia ci, którzy przekazali swoje karetki walczącej Ukrainie, otrzymali po 600 tysięcy złotych na zakup nowej. A że jeden z ambulansów, będący dotychczas na stanie słubickiej lecznicy, trafił jeszcze w czerwcu za wschodnią granicę, dotacja z budżetu państwa popłynęła także do powiatu słubickiego.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości, bo prócz karetki słubicki szpital dostał urządzenie do kompresji klatki piersiowej oraz przenośny respirator, do stosowania m.in. w ambulansach.

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu państwa.