Do Górzycy znów zleciały się anioły - Powiat Słubicki

Powszechnie wiadomo, że anioły mieszkają w niebie. Ale raz do roku jest taki czas, kiedy sfruwają do Górzycy. To po to, by wziąć udział w swoim festiwalu, którego kolejna edycja właśnie się rozpoczęła, a nad którą honorowy patronat objął m.in. starosta Leszek Bajon.

Pierwszy dzień Festiwalu Aniołów należał do najmłodszych. Było świątecznie, biało i oczywiście jak w niebie! Małe anioły śpiewały solo lub w grupach. A o czym? Rzecz jasna, o Mikołaju, choinkach, zbliżającej się Gwiazdce...

Fantastycznie przebrane maluchy swoimi występami zachwyciły publiczność, wśród której znaleźli się, prócz starosty, m.in.: wicestarosta Robert Włodek, wójt Górzycy Robert Stolarski czy powiatowa radna i szefowa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach Monika Karasińska.

Goście festiwalu wręczyli nagrody nie tylko za sceniczne popisy, ale także za udział w anielskich konkursach plastyczno-technicznych, a podkreślmy, że w tym roku wpłynęło prawie 200 prac! Trzeba przyznać, że było co nagradzać: anioły na rysunkach, anioły z masy solnej, anioły z papieru, anioły z drewna... Pomysłowość małych artystów nie miała granic!

Drugi dzień festiwalu już jutro. We wtorek wystąpią starsze dzieci, młodzież oraz dorośli. Mamy nadzieję, że dorównają dzisiejszym aniołom, bo te podniosły poprzeczkę prawie aż... do nieba! Zachęcamy też do zwiedzenia minijarmarku bożonarodzeniowego.

Dziękujemy Małgorzacie Gniewczyńskiej, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy i organizatorowi festiwalu, za zaproszenie! My zaś zapraszamy do obszernej fotogalerii, którą znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.