Czterech starostów jednym głosem o dalszej współpracy - Powiat Słubicki

- Nowe technologie to przyszłość naszych powiatów. A tak się składa, że my stawiamy na przyszłość i właśnie taki kierunek powinny obrać nasze kolejne projekty. Mam tu na myśli zwłaszcza elektromobilność – podkreślał starosta Leszek Bajon, który na zaproszenie starosty Rolfa Lindemanna odwiedził wczoraj powiat Odra-Szprewa. Rozmowy na temat rozwoju technologicznego przygranicznych powiatów toczyły się m.in. na placu budowy gigantycznej fabryki Tesli, która powstaje niedaleko Grünheide.

Nie zabrakło starostów z zaprzyjaźnionych powiatów: krośnieńskiego (Grzegorza Garczyńskiego) oraz sulęcińskiego (Tomasza Jaskuły). - Nasza współpraca nabiera rozpędu i nie przeszkodziła jej nawet pandemia – mówili jednym głosem czterej starostowie po podsumowaniu dotychczasowych wspólnych działań i planowaniu kolejnych.

Dziękujemy za przemiłe przyjęcie i do zobaczenia wkrótce! Tym razem po polskiej stronie.