Ks. kan. Henryk Wojnar pożegnał się ze słubiczanami - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Rozstania nigdy nie są łatwe. Trudno jednak o lepszy dzień na pożegnanie kogoś, komu nie są obce wartości patriotyczne, niż przypadająca dziś rocznica wybuchu powstania warszawskiego - mówił starosta Leszek Bajon, po dzisiejszym pożegnaniu ks. kan. Henryka Wojnara, proboszcza słubickiej parafii pw. Ducha Świętego, który od jutra będzie przewodzić parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wlkp.

Ksiądz Henryk zawsze był blisko mieszkańców. Nie odmawiał posługi duchowej także pacjentom szpitala, chorym na COVID-19, ryzykując swoje zdrowie i życie. Uczestniczył w najważniejszych państwowych uroczystościach, w nietuzinkowy sposób podkreślając ich wagę. Jest patriotą w prawdziwym znaczeniu tego słowa i strażnikiem narodowych tradycji. To on poświęcił sztandar powiatu słubickiego, to z jego inicjatywy w świątyni powstał Słubicki Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego, w którym, tuż pod tablicą poświęconą Żołnierzowi Polskiemu, składane są historyczne, cenne pamiątki.

Księdzu kanonikowi życzymy wszystkiego, co najlepsze w nowym miejscu pracy oraz tego, by jego nowi parafianie docenili jego zaangażowanie i charyzmę. Tak, jak zrobili to słubiczanie.

Dziękujemy!

Udostępnij