200 lat dla pana Alfonsa! - Powiat Słubicki

O jego losach można by nakręcić niejeden film! Jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i mimo podeszłego wieku ma niesamowitą pamięć - zna nazwiska nawet tych, którzy tuż po wojnie osiedlali się w Cybince. Mowa o Alfonsie Łazarczyku, który skończył właśnie... 102 lata!

Nie sposób opisać tu wszystkich, często burzliwych perypetii w życiu pana Alfonsa. Chętnych odsyłamy do Collegium Polonicum, gdzie w Archiwum Ludzkich Losów, wśród około 500 biografii, spisano także dzieje dzisiejszego solenizanta.
- Pana sędziwy wiek, a także szczególny wkład w rozwój gminy Cybinka i powiatu słubickiego, jest naszym wspólnym i drogocennym dziedzictwem - pisał w swoim liście gratulacyjnym starosta Leszek Bajon, którego podczas dzisiejszej uroczystości reprezentowała sekretarz powiatu Wioletta Grzęda.
Był tort, mnóstwo kwiatów, oraz życzenia od burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka i szefowej Rady Miejskiej Anny Śliwińskiej. Nie mogło zabraknąć licznych mieszkańców, włączając w to harcerzy.
Panu Alfonsowi winszujemy i życzymy kolejnych wielu lat w szczęściu, zdrowiu i radości! 200 lat!