Młodzi dzielnie pobiegli dla niepodległej - Powiat Słubicki

- Jestem z was dumny! Sport jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi sportu. Przekażcie to również waszym rodzicom -– mówił podczas otwarcia jubileuszowej, trzydziestej edycji Narodowych Ulicznych Biegów Niepodległości jeden z ich organizatorów starosta Leszek Bajon, który dał również sygnał do startu w biegu przedszkolaków. Towarzyszyli mu m.in. wicestarosta Robert Włodek i burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, również jako organizator biegów.

- Nieważne, kto będzie pierwszy! Ważne, że tu jesteśmy! Biegniemy, by pokazać, że żyjemy w wolnej Polsce - tłumaczyli nam sprinterzy, którzy z pasją pokonywali dystans wokół placu Bohaterów.
Ta biegowa impreza, która co roku przyciąga setki młodych biegaczy, zorganizowana została już po raz trzydziesty. By uczcić nadchodzące Święto Niepodległości, biegały przedszkolaki i uczniowie szkół z terenu całego powiatu, ale nie tylko. W tym roku nie zabrakło także zawodników z Sulęcina, Krosna Odrzańskiego czy Frankfurtu nad Odrą.
- Przygotowano 24 biegi dla dzieci w różnym wieku. Dla jedenastu najlepszych biegaczy w każdej kategorii były pamiątkowe medale i biało - czerwone koszulki, a pierwsze trzy miejsca nagradzano pucharami - mówił nam Ryszard Chustecki, dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Powiatu, który wraz z Piotrem Kiedrowiczem był głównym organizatorem biegów.
Partnerami imprezy zostali: powiat słubicki, gmina Słubice oraz wojewoda lubuski wraz z marszałkiem województwa..
Wszystkim młodym sprinterom, którzy pobiegli dla niepodległej, gratulujemy!

Więcej zdjęć z dzisiejszych biegów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.