Starosta zaprasza na targi skierowane dla młodych! - Powiat Słubicki

To już w środę! Ponad 50 wystawców z Polski i Niemiec oraz blisko 700 uczniów weźmie udział w jubileuszowej, X. edycji Targów Edukacji i Pracy, które odbędą się pod hasłem "Edukacja - Praca - Kariera". To impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży z całego regionu, ale nie tylko.

Dla uczących się
i poszukujących pracy

- Targi skierowane są do młodzieży szkół podstawowych i średnich, planującej swoją dalszą drogę edukacji. Nie zapomnieliśmy o studentach i absolwentach myślących o dalszym kształceniu czy wchodzących na rynek pracy - zachęca starosta Leszek Bajon, jeden z organizatorów targów.
Nie zabraknie ofert dla młodzieży bezrobotnej i poszukującej pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej. - Zaprezentują się powiatowe szkoły średnie, których oferta kształcenia jest bardzo bogata - dodaje starosta. Ale to nie wszystko.
- Zwiedzający będą mieli również okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz pracownikami wielu firm. Oferta targowa jest skierowana przede wszystkim do osób młodych, zarówno uczących się, jak i tych poszukujących możliwości dalszego kształcenia i zatrudnienia - tłumaczy Agnieszka Zwierzchaczewska, doradca zawodowy.

Nie tylko stoiska

W ramach targów odbędą się również warsztaty, m.in. z zakresu: rozwoju osobistego, języka polskiego i języków obcych. Będą też warsztaty dla uczniów klas ósmych, m.in. matematyczne, biologiczno-chemiczne i z komunikacji.
W imieniu starosty oraz pozostałych organizatorów serdecznie zapraszamy uczniów oraz ich opiekunów.

Dziesiąta edycja Targów Edukacji i Pracy odbędzie się w najbliższą środę (13 listopada), od 9.30 do 13.30 w Collegium Polonicum w Słubicach. Zdjęcie pochodzi z ubiegłorocznej edycji targów.

A poniżej zaproszenie filmowe: