Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do udziału w projekcie „Aktywna integracja w Powiecie Słubickim” - Powiat Słubicki

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach informuje, że prowadzi rekrutację uczestników do projektu pn. „Aktywna integracja w Powiecie Słubickim”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Projekt realizowany będzie do 31.12.2020 roku.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i/lub zawodowej u co najmniej 50 klientów PCPR w Słubicach w okresie od 01.11.2019 r. do 31.12.2020 r., dzięki zastosowaniu wachlarza usług aktywnej integracji.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby które:

- przebywają w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą,

- osoby przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo wychowawczych, w tym rodziny zastępcze,

- osoby z niepełnosprawnością,

- osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii,

- rodziny z dziećmi z niepełnosprawnością, o ile co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością.

Osoby z powyżej opisanych grup muszą dodatkowo spełniać następujące warunki:

-  są zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,

-  zamieszkują na terenie powiatu słubickiego,

- są w wieku aktywności zawodowej (kobiety 18-60 lat, mężczyźni 18-65 lat),w przypadku osób przebywających w pieczy zastępczej lub opuszczających pieczę zastępczą do 25 roku życia.

W ramach projektu planowane są różnorodne formy wsparcia, zarówno z zakresu aktywizacji społecznej, jak i zawodowej m.in.:

- poradnictwo specjalistyczne (min. poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne),

- warsztaty kształtujące umiejętności osobiste,

- zajęcia ukierunkowane na rozwój zainteresowań i aspiracji edukacyjnych,

- grupa wsparcia rodzin zastępczych,

- poradnictwo zawodowe,

- kursy/szkolenia zawodowe,

- wyjazd integracyjny,

- działania środowiskowe (piknik, mikołajki).

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do wypełnienia i złożenia formularza rekrutacyjnego osobiście lub listowanie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Sienkiewicza 28, 69-100 Słubice, pokój nr 4. Formularz rekrutacyjny dostępny jest w siedzibie PCPR Słubice oraz na stronie internetowej www.centrumslubice.pl. Formularz (skan) można także wysłać pocztą elektroniczną na adres: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!. Ilość uczestników jest ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu 95 758 21 40, 505 259 034. Osoby do kontaktu: Justyna Tyburczy, Anna Zielińska.

Bez tytulu copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy