Pamiętali o zapomnianych - Powiat Słubicki

Mimo, że dzień Wszystkich Świętych obchodzimy dzisiaj, to już kilka dni temu temu uczniowie klas VIII i VIII Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego ruszyli na słubicki cmentarz, gdzie wzięli się za grabienie liści, wyrywanie chwastów i czyszczenie pomników.

Podobnie postąpili podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, którzy, wspierani przez drugoklasistów, wybrali się na pobliski cmentarz, by uporządkować najbardziej zaniedbane groby.
Nie próżnowali także członkowie działającego przy słubickiej "Samochodówce" Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy prócz tego, że zadbali o opuszczone mogiły, odświeżyli obelisk poświęcony pionierom powiatowej oświaty.
Z kolei uczniowie "Rolniczaka" nie dość, że w ramach akcji "Szkoła pamięta" grabili i czyścili, to w dodatku posadzili wokół wspomnianego pomnika nowe rośliny.
Jak widać, pracy nie brakowało - na szczęście chętnych i zapału również. Jesteśmy pod wrażeniem!