Mamy to! Wkrótce przy słubickim szpitalu ruszy jedna z największych inwestycji w historii powiatu! - Powiat Słubicki

Wczoraj prezes lecznicy Łukasz Kaczmarek, w obecności starosty Leszka Bajona, podpisał kontrakt z wykonawcą budowy supernowoczesnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Prace ruszają już wkrótce!

Trzeba przyznać, że ich zakres robi wrażenie.
Nowy, czterokondygnacyjny SOR będzie mógł się pochwalić najnowocześniejszymi technologiami i wyposażeniem, a także dwustanowiskowym podjazdem dla zespołów ratunkowych, który będzie spełniał wymagania Ministerstwa Zdrowia i Unii Europejskiej.
- W ramach projektu, w okolicach ulicy Rzepińskiej, powstanie również nowoczesne i spełniające wszystkie rygorystyczne wymogi lądowisko dla śmigłowców ratunkowych wraz z drogą dojazdową – mówi Ł. Kaczmarek.

sz2
Po modernizacji słubicki SOR będzie najnowocześniejszym tego typu oddziałem w regionie. Będzie też stanowić idealną bazę ratunkową dla sąsiadów z Niemiec, którzy na potrzeby swoich pacjentów będą mogli wykorzystywać zarówno zasoby szpitalne, jak i lądowisko.
- Możemy śmiało stwierdzić, że jest to pierwszy, ale i najważniejszy krok w kierunku dostosowania szpitala do warunków i wyposażenia na poziomie europejskim – podkreśla prezes.
Modernizacja pochłonie około 15,8 milionów zł, z czego 8,5 mln to środki unijne i z Ministerstwa Zdrowia. Budowa ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 roku.
 - Mieszkańcy czekali na to całe lata, teraz ich marzenie się spełni - zaznacza starosta. Odliczamy zatem dni do pierwszego wbicia łopaty!