Świętujmy razem Dzień Niepodległości! - Powiat Słubicki

Burmistrz Mariusz Olejniczak i starosta Leszek Bajon zapraszają mieszkańców 11 listopada o 10.30 na mszę świętą za ojczyznę, która odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Podczas mszy zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa, ufundowana przez mieszkańców powiatu, poświęcona „Żołnierzowi polskiemu, walczącemu o wolność, honor i niepodległość w kraju i poza jego granicami”.

69378257 2977240895626208 5546647862726623232 o

Po południu słubicka Bohema wspólnie z Fundacją Dobro Kultury i burmistrzem Słubic zapraszają także nad Odrę. O 16.00, na łąkach przy moście, będzie okazja obejrzeć widowisko muzyczno - taneczne.
- Niepodległość, wolność – to tylko rama. Każde pokolenie i każdy osobiście tę ramę odkrywa, doświadcza i co najważniejsze – wypełnia, malując swój obraz – mówi pomysłodawca widowiska Henryk Lechelt. Nad Odrą wspólnie zaśpiewamy także hymn, a burmistrz Słubic częstować będzie kawą.

Pomysłodawcy widowiska zachęcają też słubiczan, żeby tworzyli własne życzenia - obrazy z okazji Święta Niepodległości, którymi zostanie udekorowany park przy placu Przyjaźni. Można je przynosić do 8 listopada do sekretariatu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

O 14.00 dorośli staną na starcie Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Wyruszą ze stadionu przy ul. Sportowej, a biec będą ulicami: Rzepińską, Narutowicza, Konstytucji 3 Maja, Bohaterów Warszawy, Akademicką, zahaczą o plac Bohaterów, plac Przyjaźni i na wysokości Poczty Polskiej zawrócą na stadion. Do pokonania będą mieli 10 km. Trasa jest certyfikowana przez PZLA Warszawa. Zapraszamy do czynnego udziału w biegu 100- lecia! System zgłoszeń otwarty będzie do godz. 23:59 w dniu 08.11.2019 r. pod adresem: www.maratonczykpomiarczasu.pl. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe wyłącznie w biurze zawodów, tj. w dniu 11.11.2019 r. pod warunkiem dostępności miejsc - max. do 50 osób, ale tylko do planowanego limitu zgłoszeń. Biuro zawodów czynne będzie w dniu 11.11.2019 r. w godz. 9:00 - 13:30 - Klub Olimpijczyka SOSiR, gdzie prawidłowo zgłoszeni uczestnicy biegu będą mogli pobrać pakiet startowy.

Zaś kilka dni wcześniej, 8 listopada, w ramach 30. edycji Narodowych Biegów Ulicznych o Puchar Słubic, na starcie przy placu Bohaterów staną przedszkolaki i uczniowie szkół. W sumie będą 24 biegi na dystansach od 300 m do 1400 m. Wszystkie przedszkolaki za linią mety otrzymają pamiątkowe medale, pozostałe osoby za miejsca od pierwszego do jedenastego. Natomiast na podium staną najlepsze trójki, które otrzymają statuetki i pamiątkowe koszulki NBN, ufundowane przez burmistrza Słubic, starostę słubickiego i samorząd województwa lubuskiego. Zachęcamy do udziału w biegach i do kibicowania młodym sportowcom!
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prosimy, by tego dnia nie parkować samochodów od 11:30 do 14:30 przy placu Bohaterów i na ulicach przyległych do placu Wolności i placu Jana Pawła II.