Podczas rodzinnego świętowania zatopili w jeziorze... dynie - Powiat Słubicki

Kto powiedział, że Halloween należy świętować tylko na lądzie? Okazuje się, że można to robić także w wodzie, a nawet... pod nią!
Udowodnili to członkowie Stowarzyszenia Płetwonurków Pojezierza Lubuskiego Tortuga, którzy w sobotę zorganizowali nad Helenesee pod Frankfurtem iście halloweenowy piknik rodzinny. Nurkowie do wspólnego świętowania zaprosili także starostę Leszka Bajona. Był też powiatowy radny Andrzej Karpezo, który jest członkiem Tortugi od pierwszych dni.

- W gronie wspaniałych ludzi miło spędziliśmy czas. Oczywiście nurkowaliśmy, a na dnie jeziora zatopiliśmy przygotowane wcześniej dynie - opowiadali uczestnicy zabawy.
Jak na piknik przystało, nie mogło zabraknąć prawdziwych przysmaków. Ich przygotowaniem zajął się znany kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasz Jakubiak, a pomagał mu... dyrektor torzymskiego szpitala Tomasz Pisarek.
- O takim Halloween jeszcze nie słyszałem. Brawa za oryginalność! - chwali pomysł starosta.