Mamy to! Kolejne 500 tys. zł na budowę sali stało się faktem! - Powiat Słubicki

- Teraz naprawdę wierzymy, że już wkrótce zagramy tutaj w nogę lub kosza! - cieszyli się dziś uczniowie słubickiego Ogólniaka. I nic dziwnego: nowoczesna sala gimnastyczna przy ich szkole rośnie jak na drożdżach, a kilka dni temu powiat słubicki otrzymał od sejmiku województwa kolejne pół miliona złotych na kontynuację prac.

- Budynek ma już dach, a do końca roku powinien być gotowy stan surowy zamknięty - nie krył radości starosta Leszek Bajon, który dziś, tuż przy placu budowy, podpisał z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim umowę o dofinansowaniu.
- Uczniowie tej szkoły już od lat zasługiwali na podobny obiekt. Teraz ich marzenie wreszcie się spełnia. Na ich oczach - podsumował M. Jabłoński. Podczas podpisania umowy nie mogło zabraknąć Marii Jaworskiej, wojewódzkiej radnej, która w poprzedniej kadencji, wspólnie z M. Jabłońskim, zabiegała o tę inwestycję. Dziś widać, że skutecznie.
Trzymamy kciuki za kolejne etapy budowy!