Nasi seniorzy nie zwalniają tempa! - Powiat Słubicki

Gimnastyka ciała i umysłu, wizyta policjantów oraz kulinarne warsztaty - to tylko część tego, co działo się ostatnio w Dziennym Domu Senior+ w Słubicach.

• Nasi seniorzy każdy tydzień zaczynają niezwykle intensywnie. Najpierw solidna dawka ćwiczeń, a potem zabawy umysłowe z ciut młodszymi gośćmi. Jak się dowiadujemy, mieszkańcy Domu uwielbiają takie międzypokoleniowe spotkania.
  • Na początku lipca naszych seniorów po raz kolejny odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Tematem spotkania były różne formy przemocy, ze szczególnym uwzględnieniem stosowania jej w stosunku do osób starszych.
  • Pod koniec czerwca seniorów w swoich progach ugościła Grażyna Dereń, wyśmienita kucharka i propagatorka lubuskiego dziedzictwa kulinarnego, prowadząca gospodarstwo agroturystyczne "Dereniówka" w Lubiechni Wielkiej. Był niesamowity poczęstunek oraz kulinarne warsztaty. Zatem… nie tylko pysznie, ale też pouczająco.
  • Przypominamy, że nasi seniorzy liczą na pomoc mieszkańców przy odtworzeniu zdewastowanego niedawno ogródka. Więcej na naszym profilu na Facebooku oraz profilu Dziennego Domu Senior+ w Słubicach.