Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim - Powiat Słubicki

Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego 2014-2020

Wsparciem objęte są cztery placówki kształcenia zawodowego znajdujące się w Powiecie Słubickim:

• Zespół Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach,
  • Zespół Szkół Technicznych w Słubicach,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słubicach.

Projekt zakłada poprawę efektywności kształcenia zawodowego poprzez wdrożenie rozwiązań zapewniających przygotowanie uczniów do efektywnego funkcjonowania w przyszłości na rynku pracy. Uczniowie zdobędą kwalifikacje zawodowe i nowe kompetencje dzięki uczestniczeniu w kursach, szkoleniach i praktykach zawodowych. Każdy z uczniów zostanie objęty wsparciem zespołu doradców zawodowych. Ponadto podniesiona zostanie jakość kształcenia dzięki doposażeniu bazy dydaktycznej szkół w nowoczesne sprzęty. Nauczyciele, w  ramach projektu, będą mieli możliwość wzmocnić swoje kompetencje (oferta szkoleń, kursów, studiów podyplomowych).

Całość działań realizowana jest we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Partnerami w projekcie są:

• Uniwersytet  Zielonogórski,
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Konsorcjum Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa w Gorzowie Wlkp. (Lider Konsorcjum) i Profi Biznes Group Sylwia Karina Majewska (Partner Konsorcjum).

Projekt będzie realizowany do 30.VI.2022r.
Wartość projektu: 7 621 686,20 PLN

W tym: