Starosta: "Sztandar przypomina o jedności i służbie na rzecz mieszkańców". - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Dzisiejsza sesja rady powiatu rozpoczęła się iście podniosłym akcentem – podkreślono wagę uroczystości, która kilka dni temu odbyła się w Gorzowie Wlkp., a podczas której poświęcono sztandar Słubickiego Korpusu Kadetów, czyli klas mundurowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Jako że korpus nosi imię Zesłańców Sybiru, matką chrzestną sztandaru została Lucyna Żukowska, honorowa prezes słubickiego koła Związku Sybiraków, zaś ojcem chrzestnym - starosta Leszek Bajon.

- Sztandar to nie tylko symbol i znak rozpoznawczy. Z dumą oraz odpowiedzialnością reprezentuje nas podczas najważniejszych uroczystości, przypominając o tradycji, jedności i służbie na rzecz mieszkańców – zaznaczył starosta, dziękując wraz z przewodniczącym rady powiatu Wiesławem Kołoszą dyrektorce szkoły Małgorzacie Kościńskiej oraz koordynatorce klas mundurowych Magdalenie Góreckiej.

I rzeczywiście, było za co, gdyż to między innymi dzięki staraniom obu pań w CKZiU powstały oddziały, przygotowujące młodzież do służby zarówno w wojsku, jak i straży granicznej oraz policji. Gratulujemy!

Share