There is no translation available.

- Rozstania nigdy nie są łatwe. Trudno jednak o lepszy dzień na pożegnanie kogoś, komu nie są obce wartości patriotyczne, niż przypadająca dziś rocznica wybuchu powstania warszawskiego - mówił starosta Leszek Bajon, po dzisiejszym pożegnaniu ks. kan. Henryka Wojnara, proboszcza słubickiej parafii pw. Ducha Świętego, który od jutra będzie przewodzić parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wlkp.

Ksiądz Henryk zawsze był blisko mieszkańców. Nie odmawiał posługi duchowej także pacjentom szpitala, chorym na COVID-19, ryzykując swoje zdrowie i życie. Uczestniczył w najważniejszych państwowych uroczystościach, w nietuzinkowy sposób podkreślając ich wagę. Jest patriotą w prawdziwym znaczeniu tego słowa i strażnikiem narodowych tradycji. To on poświęcił sztandar powiatu słubickiego, to z jego inicjatywy w świątyni powstał Słubicki Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego, w którym, tuż pod tablicą poświęconą Żołnierzowi Polskiemu, składane są historyczne, cenne pamiątki.

Księdzu kanonikowi życzymy wszystkiego, co najlepsze w nowym miejscu pracy oraz tego, by jego nowi parafianie docenili jego zaangażowanie i charyzmę. Tak, jak zrobili to słubiczanie.

Dziękujemy!

Share