100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Starosta zaprosił powiatowe stowarzyszenia i organizacje na noworoczne spotkanie


- To świetnie, że pomyślano o takim spotkaniu. Dzięki temu wszyscy mogliśmy się zobaczyć, wymienić doświadczenia, podsumować miniony rok, a także porozmawiać ze starostą o planach na nowy - mówili nam przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, działających na terenie naszego powiatu, którzy wzięli wczoraj udział w noworocznym spotkaniu z zarządem powiatu oraz przewodniczącym Rady Powiatu, w jednej ze słubickich restauracji. Wśród gości nie zabrakło również m.in. wicestarosty Leopolda Owsiaka, wojewódzkiej radnej Grażyny Dereń, a także dyrektorów szkół, pracowników Starostwa Powiatowego oraz szefów i przedstawicieli jednostek powiatowych. 
Starosta Marcin Jabłoński przypomniał, że już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs dla organizacji pozarządowych z naszego powiatu na realizację zadań publicznych i zachęcił do składania ofert. Starosta opowiedział także m.in. o rychłym powołaniu Powiatowej Rady Seniorów oraz uruchomieniu w Słubicach Dziennego Domu Opieki dla Seniorów. 
Ideę wspólnych spotkań stowarzyszeń i organizacji z całego powiatu docenił także przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza, który podkreślał wagę integracji i wzajemnego poznania się, co, według niego, może zaowocować wspólnymi działaniami. Mogliby skorzystać na nich wszyscy mieszkańcy naszego powiatu.
Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy w luźnej atmosferze, świąteczny poczęstunek, a także prezentację projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach". Przedstawiono także zalety dwóch nowoczesnych aplikacji dla mieszkańców (dotyczącej powiadamiania o zagrożeniach oraz mobilnego przewodnika po powiecie). Z kolei o prężnej działalności Fundacji na Rzecz Collegium Polonicum opowiedziała jej prezes Magdalena Tokarska. Nie obyło się bez upominków - każdy z gości otrzymał od starosty powiatowy kalendarz.

Więcej zdjęć z uroczystości na naszym profilu na Facebook'u. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Aktywna integracja realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

GALERIA


12.01.2018 09:36 wiek: 10 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
2832165