100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Mapy i kompasy idą do lamusa: Rusza e-Przewodnik po powiecie!


Niedawno pisaliśmy o nowoczesnym i - uwaga - bezpłatnym systemie powiadamiania i ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami - aplikacji SIMS, wdrożonej w ramach realizowanego projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim”. Teraz czas na kolejną aplikację, która będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale i turystom odwiedzających nasz powiat.

Przypomnijmy: aplikacja SIMS, o której pisaliśmy już kilka razy, to najkrócej mówiąc teleinformatyczny system do komunikacji masowej, wykorzystywany przez administrację samorządową i służby mundurowe do błyskawicznego przekazywania informacji mieszkańcom na telefony komórkowe.

Ciekawe miejsca, szlaki, instytucje…

Kolejną mobilną usługą w ramach e-projektu jest tak zwany e-Przewodnik, czyli mobilny przewodnik po powiecie słubickim. To przydatna aplikacja na urządzenia mobilne dla mieszkańców powiatu słubickiego oraz turystów pragnących poszerzyć wiedzę na temat tej właśnie części Lubuskiego. 
- Papierowe mapy, kompasy… wszystko to będzie można odłożyć na półkę – mówi starosta Marcin Jabłoński. I dodaje: - w aplikacji mieszkańcy oraz turyści odwiedzający nasz powiat znajdą informacje o ciekawych miejscach, szlakach, instytucjach czy miejscach kultu i pamięci. Wszystko to opatrzone będzie dokładną lokalizacją oraz podane w trzech językach – również w formie dźwiękowej.
Mobilny e-Przewodnik umożliwia pobieranie informacji językach: polskim, angielskim i niemieckim. Jego czytelny interfejs pozwala zgłębić wiadomości na temat znajdujących się w okolicy atrakcji turystycznych, zabytków oraz samego powiatu. 
Ta ciekawie zaprojektowana aplikacja pozwoli lepiej zaplanować dzień w powiecie słubickim. Sprawdzimy w niej, gdzie miło spędzić czas, gdzie udać się na spacer i jakie atrakcje czekają nas w danej okolicy. Wykaz najciekawszych zabytków i miejsc pozwoli zaplanować podróż i aktywnie spędzić np. rodzinny weekend.

Aktualności z powiatu 
i zapowiedzi wydarzeń

Ważne jest również to, że za pomocą znajdującej się w aplikacji mapy poznamy lokalizację i adresy najważniejszych powiatowych instytucji, a dotarcie do nich ułatwi nam nawigacja. A wkrótce, gdy znajdziemy się przy danym obiekcie, znajdziemy przy nim tabliczkę z kodem QR – wystarczy go zeskanować, by przejść do audioprzewodnika.
Aplikacja zapewnia również dostęp do nowych informacji istotnych dla regionu. W zakładce „Aktualności” dostępne będą bieżące informacje z powiatu, zaś w „Wydarzeniach” – zapowiedzi najbliższych imprez, przedsięwzięć, itp., opatrzone kalendarzem.
Ponadto odnajdziemy tu sekcję turystyczną, w której zaznaczone są najciekawsze szlaki w powiecie, atrakcje przyrodnicze, miejsca pamięci oraz miejsca historyczno-edukacyjne, jak np. Muzeum Bociana Białego, most w Kłopocie czy Mury Obronne w Ośnie Lubuskim. Nie koniec na tym! Możemy bowiem wysłuchać lektora, który przeczyta dla nas informacje dotyczące konkretnej atrakcji turystycznej. 
Aplikacja jest czytelna, przejrzysta i posiada estetyczną szatę graficzną. 
Program będzie na bieżąco aktualizowany, będą dodawane kolejne miejsca, atrakcje czy szlaki. Wy też wypróbujcie e-Przewodnik na swoich smartfonach!

GALERIA


09.01.2018 13:35 wiek: 13 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
2832182