100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

W Cybince podziękowaliśmy rolnikom za ich pracę


 

- Ciesze się bardzo, że po latach powiat słubicki ponownie jest współorganizatorem tego ważnego święta. Dobrze, że wspólnie z panią marszałek województwa oraz panem burmistrzem Cybinki możemy podziękować rolnikom za ich ciężką pracę - mówił wczoraj starosta Marcin Jabłoński, będący współorganizatorem XIX Wojewódzkiego Święta Plonów, które po latach ponownie odbyły się na terenie naszego powiatu - w Cybince. 
Zanim to jednak nastąpiło, w tutejszym kościele odprawiono mszę św. w intencji rolników, a po niej korowód dożynkowy ruszył w kierunku miejskiego stadionu, gdzie rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Gospodarze dożynek - marszałek województwa Elżbieta Anna Polak, starosta słubicki Marcin Jabłoński oraz burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk podzielili wśród gości chleb, po czym rozpoczęły się występy sceniczne. W przerwie między nimi wręczono odznaczenia "Zasłużony dla rolnictwa".

Regionalne specjały

Wśród kolorowych stoisk jedno z większych należało do powiatu słubickiego. Przez cały czas święta plonów kłębił się przy nim tłum. I nic dziwnego: tutaj każdy odwiedzający mógł liczyć na chleb ze smalcem i ogórkiem od piekarni "Mika" w Kowalowie oraz na specjały wojewódzkiej radnej Grażyny Dereń, której wkład w kulturowy, regionalny oraz kulinarny rozwój naszego regionu jest nie do przecenienia. 
Przy naszym namiocie swoje miejsce znaleźli też członkowie Oddziału Miejsko - Powiatowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Słubicach, którzy wykonywali bezpłatne badania krwi oraz pracownicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, z własnoręcznie wykonanymi pracami swoich podopiecznych.

Wyróżnienia i honory

Wśród zgłoszonych na wojewódzkie dożynki 17 wieńców było też dzieło Angeliki Malczewskiej z Radzikowa w gminie Cybinka, które reprezentowało powiat słubicki. Wykonany przez panią Angelikę wieniec zdobył wyróżnienie, gratulujemy! 
Starosta Marcin Jabłoński oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołsza postanowili uhonorować naszych regionalistów: Grażynę Dereń, Ryszarda Kapicę oraz Jana Skałeckiego. - Za wieloletnią promocję powiatu słubickiego i Ziemi Lubuskiej, w oparciu o walory i poszanowanie środowiska przyrodniczego, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu oraz za budowanie markowego produktu turystyki wiejskiej podczas konkursów „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” - można było wyczytać na pamiątkowych tabliczkach. Gratulujemy!
Wieczorem przyszedł czas na koncert gwiazdy wieczoru - na scenie pojawiła się grupa Red Lips. 
Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Ośnie Lubuskim, przedsiębiorstwu ogrodniczemu "Agrogobex" w Słubicach oraz piekarni "Mika" w Kowalowie za wsparcie tego wyjątkowego święta. 
Zapraszamy na nasz facebook'owy profil - znajdziecie tam dwie obszerne fotogalerie.  

GALERIA


04.09.2017 10:44 wiek: 169 dni


Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
3251176