100-lecie odzyskania niepodległości - kalendarium

 

Aplikacja informacyjna dla mieszkańców

 

Rezerwacja wizyty do rejestracji pojazdu

 

Płatności online oraz statusy dokumentów komunikacyjnych

 

Godziny pracy Aptek

 

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Rachunki bankowe

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wzory dokumentów

 

INFORMACJE I OŚWIADCZENIA

 

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

 
Jesteś tutaj: » Strona główna » Aktualności » News - szczegóły

Radni upamiętnili bohaterów sprzed 20 lat. Zajęli się także kontrowersyjną decyzją NFZ.


Wakacje mają się ku końcowi, do swoich obowiązków wrócili także powiatowi radni. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu wzięli na warsztat ważne projekty uchwał.

 

Pamięci bohaterom tamtych dni

- Rada Powiatu pragnie wyrazić szacunek, wdzięczność i uznanie dla wszystkich, dzięki którym nasza lokalna ojczyzna została uchroniona przed ogromną katastrofą - czytamy w jednym z punktów uchwały w sprawie upamiętnienia dramatycznych wydarzeń związanych z powodzią tysiąclecia, którą wczoraj jednogłośnie podjęli powiatowi radni, z okazji przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy walki z żywiołem. 
- Determinacja i poświęcenie mieszkańców powiatu słubickiego, wolontariuszy, funkcjonariuszy wszystkich służb i formacji – zarówno zawodowych, jak i ochotniczych, także z zagranicy, oraz wielu osób bezimiennych, spowodowały, iż dwie dekady temu wielka woda została odparta, a Słubice ocalone - głosi kolejny punkt. Pełna treść uchwały w załączniku poniżej.

Z apelem do NFZ

To nie jedyna ważna uchwała podjęta podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu. 
- Rada Powiatu wyraża zaniepokojenie przebiegiem postępowania konkursowego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, które może doprowadzić do radykalnego ograniczenia dostępu do punktów fizjoterapii ambulatoryjnych, prowadzonych przez Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach - głosi pierwszy paragraf uchwały w sprawie wyrażenia stanowiska Rady Powiatu Słubickiego dotyczącego ograniczenia usługi fizjoterapii ambulatoryjnej w słubickim szpitalu. 
W dalszej jej części jest m.in. mowa o tym, że obniżenie finansowania procedur świadczonych przez słubicki szpital spowoduje całkowitą nierentowność utrzymywania bazy niezbędnej do realizacji kontraktu, zwłaszcza poza siedzibą szpitala - w Rzepinie. - Tamtejszy punkt fizjoterapii ambulatoryjnej straci rację bytu, ze względu na niemożliwe do poniesienia koszty utrzymania, które byłyby wyższe od oferowanej wielkości kontaktu - czytamy w jednym z punktów dokumentu. Jest też apel radnych do NFZ o weryfikację przyjętych założeń oraz zmianę stanowiska. Do sprawy wrócimy.

A poza tym...

Podczas wczorajszej sesji podjęto także uchwały: 
- w sprawie wyłączenia z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Rolniczych w Słubicach Szkolnego Schroniska Młodzieżowego i włączenia go do Zespołu Szkół Technicznych w Słubicach,
- zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych w 2017 roku, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.
- w sprawie wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. z 12 lipca 2017 r.,
-w sprawie wyrażenia opinii o projekcie uchwały Rady Powiatu Gorzowskiego w sprawie zmiany uchwały w sprawie postawienia w stan likwidacji Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kostrzynie nad Odrą,
- w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Słubickiego na 2017 rok,
- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Słubickiego na lata 2017-2026.

 

Więcej zdjęć z wczorajszej sesji na naszym profilu na Facebook'u.

GALERIA


01.09.2017 10:25 wiek: 172 dni

Pliki:
XLII_198_17.pdf876 K

Powiat Słubicki

Cybinka
Cybinka
Górzyca
Górzyca
Ośno Lubuskie
Ośno Lubuskie
Rzepin
Rzepin
Słubice
Słubice

Starostwo Powiatowe

ul. Piłsudskiego 20

69-100 Słubice

tel. 95 759 20 10

fax 95 759 20 11

 

autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 07:54
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 01:58
  • Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Lubuskiego
  • Dziennik Polski
  • Monitor Polski
autor: Administrator
data wstawienia: 13.10.2014 08:26
ostatnio zmienil: Radosław Dudek
ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 13:08
Projekt i wykonanie: Go-2-Web.com - TYPO3 & Projektowanie stron
Copyright 2010 by Powiat Słubicki
Od 15.11.2010 stronę wyświetlono:
3251167